Strona Główna

Światowa stolica tańca zyskuje na znaczeniu

Szanghaj, niekwestionowana mekka kultury i dynamizmu, w dniach 16-19 maja 2024 staje się epicentrum międzynarodowego tanecznego ruchu, gdyż przygotowuje się do organizacji kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 w dyscyplinie Breaking. Zawody te zapowiadają się jako niezapomniane wydarzenie, przynosząc nową erę dla tanecznej sceny sportowej.

Breaking na arenie olimpijskiej

Breaking, znany również jako breakdance, to taneczny styl, który zyskał na ogromnej popularności na całym świecie. Ta energiczna i ekspresyjna forma sztuki ulicznej, którą można śledzić zarówno na ulicach dużych miast, jak i na profesjonalnych scenach, wkroczy na arenę olimpijską po raz pierwszy w historii podczas IO Paryż 2024.

Szanghaj - serce tanecznej rewolucji

Szanghaj, znanym jako jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata, zostało wybrane na gospodarza kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku w dyscyplinie Breaking z uwagi na swoją długą historię wspierania sztuki i kultury. Miasto to jest naturalnym wyborem dla organizacji takiego wydarzenia, będąc nie tylko domem dla niezliczonych utalentowanych tancerzy Breaking, ale również oferującym bogate zaplecze infrastrukturalne i kulturalne.

Polscy przedstawiciele

W kwalifikacjach biorą udział również reprezentanci Polski: Bboy Wigor i Bgirl Paulina. Mimo że konkurencja jest zacięta, mają oni szansę zdobyć kwalifikację zarówno teraz, jak i w następnych kwalifikacjach, które odbędą się w Budapeszcie w dniach 20-23 czerwca. Ich determinacja i umiejętności mogą pozwolić im stanąć na podium i reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Trzymamy kciuki za naszych!

Organizacja kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 w dyscyplinie Breaking w Szanghaju to nie tylko historyczne wydarzenie dla polskich miłośników tańca, ale również krok naprzód w uznaniu Breakingu jako sztuki i sportu olimpijskiego. Szanghaj, będąc gospodarzem tych kwalifikacji, staje się jeszcze bardziej widocznym centrum światowego ruchu Breaking, jednocześnie kładąc podwaliny pod niezapomniany turniej taneczny w drodze do Paryża 2024.

Kwalifiikacje olimpijskie - Wigor i Paulina z szansami!

Szanghaj gospodarzem kwalifikacji do IO Paryż 2024 w Breaking!

Czytaj dalej:

Konferencja trenerska w Gorzowie Wielkopolskim

Zapraszamy na konferencję trenerską w Gorzowie Wlkp.!

Czytaj dalej:

Mistrzostwa Polski - Gorzów Funkowo 2023!

Serdecznie zapraszamy na oficjane mistrzostwa Polski PZST w Breaking!

Czytaj dalej:

Start na IE 2023!

Bboy Wigor i Bgirl Paulina wezmą udział w turnieju Breaking podczas Igrzysk Europejskich!

Czytaj dalej:

Breaking School Battle vol. 8!

Ósma edycja Breaking School Battle w Suchym Lesie!

Czytaj dalej:

We Współpracy z:

Fundacja talent
g15
g15

Kontakt

POLSKA FEDERACJA TAŃCA ULICZNEGO
Głogowska 31/33, 60-702 Poznań, Polska
+48 537 292 621 w g. 9-16 pn-pt | biuro@dancesport.pl

nr konta bankowego: 67102040270000100217143780